Elżbieta Charlińska - organy
"Polska sonata organowa okresu II Wojny Światowej" -
płyta CD

Cena:15.00 zł.

    SPIS UTWORÓW:

Hieronim Feicht (1894 - 1967)
   Sonata d-moll
   1. Allegro assai
   2. Intermezzo
   3. Scherzo
   4. Finale
   5. Trzy przegrywki do pieśni
      "Madrosci wieczna"
     Pięć łatwych triów na temat
     polskiej pieśni kościelnej

   6. Hejnał wszyscy zaśpiewajmy
   7. Nowy rok bieży
   8. Któryś za nas cierpiał rany
   9. Chrystus zmartwychwstan...
 10. Każda żyjąca dusza
 11. Prel.chorałowe "Wesoły
       nam dzień dziś nastał"
 12. Prel. chorałowe
      "Przybądź Duchu Święty"
 13. Trio cis-moll

 

Posłuchaj fragmentów mp3

 

Bolesław Szabelski
(1896 - 1979)

     Sonata na organy
14. Allegro
15. Largo
16. Allegro molto

     Muzyka organowa okresu II Wojny Światowej reprezentowana przez kompozytorów Feichta i Szabelskiego wykonana przez Elżbietę Charlińską na organach Auli KUL. Wkładka dwujęzyczna (polsko-angielska) zawiera notki o kompozytorach, utworach, wykonawczyni, a także organach.


ELŻBIETA CHARLIŃSKA


    Jest lublinianką, absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Lipińskiego w klasie fortepianu M. Dawidowicza, a następnie Instytutu Muzykologii KUL i kursu wirtuozowskiego w klasie organów prof. G. Klauzy. Studia kontynuowała w poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. R. Sroczyńskiego i prof. S. Kamińskiego. Od 1993 roku jest wykładowcą gry organowej w Instytucie Muzykologii KUL (od 2001 jako adiunkt).
    Prowadzi działalność koncertową, dając recitale organowe oraz występując z zespołami wokalnymi, wokalno-instrumentalnymi i solistami. Brała udział m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Wolsztynie, w Sandomierskich Wieczorach Organowych, w Koncertach Organowych KUL, w Staromiejskich Koncertach Organowych i Kameralnych w Poznaniu, w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku. Koncertowała również we Włoszech (Lecco), Niemczech (Neuenkirchen, Köln ), Belgii (Antwerpia) i Francji (Lyon). Dokonała kilku nagrań CD solo i z chórami (Słowiki Lubelskie, Szczygiełki z Poniatowej). W 2000 roku uzyskała, w toku przewodu, kwalifikacje I st. sztuki muzycznej w dziedzinie instrumentalistyki.

Organy w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL zostały wykonane pod kierownictwem ks. prof. Jana Chwałka przez firmę Włodzimierz Truszczyński z Warszawy. Uroczystość przekazania instrumentu odbyła się w dniach 25-26 października w 1983 roku. Organy posiadają 40 głosów, trzy manuały i pedał, wiatrownice klapowo-zasuwkowe, mechaniczną trakturę gry, elektromagnetyczną trakturę registratury. Ksiądz prof. J. Chwałek jest autorem projektu prospektu oraz dyspozycji głosów.

Informacje na tylnej okładce:

-------------------------------------------

Przy większych zamówieniach duże upusty (ceny hurtowe).
Studio "fanfara" może wystawiać faktury VAT.

o.  Julian Śmierciak OFM   © 2008