ASHOT Martirosyan & KAIROS
"Moja Armenia"
- płyta CD

Cena:35.00 zł.

 
SPIS UTWORÓW:

1. Garahisar
2. Ereset kylor
3. Du anneman
4. Siro jerg
5. Hoy Nazan
6. Jasamani cari tak
7. Zepiuri neman
8. Zow giszere
9. Sew mut amper
10. Bari aragil
11. Achczik sirum
12. Te du tchres
13. Yerewani sirun achczik
14. Sari anusz

 Posłuchaj fragmentów mp3

 

WYKONAWCY:
Ashot Martirosyan
- śpiew, kompozycje
Krzysztof Wiśliński - śpiew
Męski zespół Wokalny KAIROS
pod dyrekcją Borysa Somerschafa
Piotr Sztajder - fortepian
Robert Ślązak - fortepian
Kamil Gosek - bas
Stanisław Siedlaczek - perkusja

NAGRANIE:
Studio FANFARA, Lublin 2017/18
Realizacja nagrań: Łukasz Jakubowski, o. Julian
Miks, mastering: Mieczysław Julian Śmierciak
Wydawca: Stowarzyszenie Wokalne "In Corpore"
Produkcja: Studio Fanfara

     Ashot Martirosyan to charyzmatyczny ludowy pieśniarz, pochodzący z Armenii, obdarzony niezwykłym głosem i uczuciowością, za co określany jest przez publiczność i media jako artysta "śpiewający sercem". Karierę artystyczną rozpoczynał w zespołach wokalno-tanecznych w Erewaniu, wykonując tradycyjne ludowe i obrzędowe pieśni ormiańskie. Przez ponad 15 lat był śpiewakiem znanego w Armenii zespołu "Zartong". W latach 80-tych pracował w Republikańskim Centrum Estetyki w Erewaniu, zajmując się edukacją muzyczną dzieci i młodzieży. Jest laureatem wielu ormiańskich konkursów i festiwali muzyki ludowej.
   Od ponad 20 lat mieszka w Lublinie, a od kilku lat związany jest z Męskim Zespołem Wokalnym KAIROS. Specjalizuje się w repertuarze tradycyjnych, narodowych i obrzędowych pieśni ormiańskich (szarakanów, gusanów i horoweli). Ashot zajmuje się także wytwarzaniem tradycyjnych instrumentów ludowych, bębnów i instrumentów drewnianych, na których niekiedy akompaniuje sobie przy śpiewie (także na prezentowanej płycie). Jego instrumenty spotkały się z uznaniem polskiego Zarządu Głównego Stowarzyszenia Twórców Ludowych, który docenił autentyczność, precyzję wykonania i wysoki poziom artystyczny jego prac. 
Wraz z zespołem KAIROS uczestniczy w wielu koncertach i festiwalach w kraju i za granicą. Po każdym koncercie publiczność pyta o możliwość zakupienia płyty z nagraniami, stąd pomysł zrealizowania jej nagrania. Powstała płyta zawiera 14 utworów z najbardziej popularnymi piosenkami Ashota, które zostały bardzo ciekawie zaaranżowane i wykonane przez muzyków z zespołu KAIROS i instrumentalistów, z którymi Ashot często koncertuje. Jest to niezwykła muzyka i pieknie brzmiąca płyta, która zachwyca każdym kolejnym utworem. Załączona książeczka zawiera teksty piosenek przetłumaczonych na j.polski.

         

 

o.  Julian Śmierciak OFM   © 2018