Lokal


Sprzęt


O studio

 

Opis studia        

Pomieszczenia studyjne

   Studio realizuje nagrania zarówno w "terenie" (kościoły, sale koncertowe) jak i w specjalnych pomieszczeniach studyjnych.
W ostatnim czasie ukończona została budowa 2 nowych pomieszczeń studyjnych - reżyserki o powierzchni 20 m2 i studia  40 m2. Pomieszczenia są profesjonalnie zaprojektowane pod względem akustycznym i mają możliwość dopasowywania akustyki do rodzaju nagrań i gatunku muzyki. Pomieszczenia są klimatyzowane, doskonale odizolowane od świata zewnętrznego, a jednocześnie utrzymane w naturalnym klimacie. Zaplecze studia umożliwia spokojny wypoczynek lub noclegi.  

Reżyserka o powierzchni 20 m2 jest zbudowana na zasadzie pomieszczeń "pływających", a jej kształt ściśle wyliczony pod optymalne warunki brzmieniowe. Odsłuch reżyserki, oparty na monitorach ADAM S3A i Tannoy, oprócz standardowego systemu stereo został zaprojektowany także w systemie Surround 5,1, oparty również na monitorach ADAM. (niżej kilka fotografii).

   
  

Realizatorzy

Studio ma powierzchnię 40 m2. i wysokość do 4 m. Dzięki potrójnemu systemowi ścian i sufitów uzyskana została maksymalna izolacyjność od otoczenia, a jednocześnie odpowiednie pochłanianie dźwięku w niskich częstościach. Wyższe częstości są regulowane przenośnymi panelami akustycznymi, aby można było uzyskać w jednym pomieszczeniu różne warunki akustyczne, stosownie do wymagań gatunku nagrań..

   

Studio nagrań Instytutu Muzykologii KUL dysponuje małą reżyserką, średnim studiem oraz sala koncertową. Oto kilka zdjęć podczas nagrań.


Studio przy klasztorze OO. Bernardynów w Lublinie dysponuje również kilkoma pokojami noclegowymi z łazienkami i pełnym wyposażeniem.

Niektóre prace wykonywane są w dodatkowych pomieszczeniach, przystosowanych akustycznie i sprzętowo do wstępnej obróbki materiału, np.

 

o. Julian Śmierciak OFM    © Copyright 2008.